Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

pls the explanation of archimedes principle
describe the condition of life that would prevail on earth if there is no water vopour in the atmosphere?​
19% of 49 in a decimal
The first term of an arithmetic progres- sion is 3 and the last term is 9. Find the number of terms in the progression if the common difference is 3/2​
Please answer both questions I will give u brainliest if ur right
pls someone help me asap
What do manufacturers use water for? to transport people to irrigate farms to put out fires to produce wood and paper products
Debate on a Farmer and a Hunter who is more important
Please answer all 3 questions I will give brainliest if I can if ur right!
the boys (clean) the car .it looks new again​