kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

On your geometry test you have two triangles: ΔABC and ΔMNO. You are told that ∠A ≅ ∠ M and that ∠B ≅ ∠ N. Which statement MUST be true?
Select the adjective clause and the word(s) it modifies in the appropriate boxes below. did you buy the cd that i recommended?
Name a latitude where each of the following occurs: polar easterlies, westerlies, and trade winds???
The term television was first used in _____.
What is the meaning of the darkness in which the man walks mending wall?
How did the soviet union maintain control in the satellite nations?
How do craters most likely change over time? {ANSWER CHOICES} A.It will get deeper as it fills with water B.It will rise up like a volcanic crater C.It will bec
what does "eating completely off the grid mean"
This former slave became one of the most well known Mountain Men? A. Kit Carson B. James Beckwourth C. Jedidiah Smith D. John Fremont
In the 1800s, the US established forts west of the Mississippi River from Louisiana to Minnesota to establish peace among warring American Indian tribes and to