rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

after the cart bounces, how far does it roll back up the ramp?
define affirmative action
The distinction between flexible and fixed individual differences: Is that managers have little or no impact on flexible differences. Is that managers should hi
Matching. 1. deficit incurred due to the expenses of a political effort campaign debt 2. following one's principles integration 3. persons appointed to head the
classify each phrase as applying to the lytic cycle, the lysogenic cycle, or both types of reproductive cycles of phages.
classify these compounds by whether they behave as strong acids, weak acids, strong bases, or weak bases in aqueous solution.
√x+12=x+2,is given by:
do the results shown in figure 19.5 prove conclusively that histone modifications are causing reduced hnf4a gene transcription? why or why not?
how many bones in the body
how to do question 2?