K3ypilipfoclw
K3ypilipfoclw K3ypilipfoclw
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.63. what was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2016
$6.52 for every yard she bought

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an advantage of using nuclear power plants to produce electricity?
Astrid spent $36 on new shoes. This was $12 less than twice what she spent on a new skirt. Part A: Which equation would help solve for how much she spent on t
Which of the following was a characteristic of government proposed by the New Jersey Plan?
The dance committee of Pine Bluff Middle School earns $72 from a bake sale and will earn $4 for each ticket they sell to the Spring Fling dance. The dance will
Edgar Allan Poe uses many sound devices in his poem "The Bells." Which two words from the poem are examples of onomatopoeia?
Which statement describes covalent bases? They have hydroxide ions. They produce hydrogen ions. They are often amines. They are named the same as ionic compound
Which goal was most likely to be supported by both poor peasents and city merchants in the early years of the french revolution? An end to feudal privileges ove
5. Divide and simplify if possible. √250x16√2x 6. What is the solution of the equation? √2x+13−5=x
x² + 4y² = 36 The major axis runs along: A) y=4x B) x-axis C) y-axis
Please help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!