jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

Justin buys ice cream and apples at the store. • He pays a total of $25.24. • He pays a total of $5.14 for the ice cream. • He buys 5 bags of apples that each c
Julie sells 80 packets of tea. She makes a profit of $5 on each packet of green tea, and $2 on each packet of black tea. Let g represent the the number of packe
मौका किन कसैलाई पखँदैन?​
Use the number line to represent -4 1/2 plus 3 1/4
triple anumber, minus the sum of the number and three
What are the two reasons for technological revolution ?
What’s the answer. Please hurry I’m being timed
Solve [y] = -18. Help pls
keisha plans to run 4 miles this week .if she runs 2/3 of a mile each day ,how many days will it take her to run 4 miles will she be able to run 4 miles in a we
someone helppp please show all your work ty!!