kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Two identical capacitors are arranged in a circuit. What is the ratio of the equivalent capacitance of the circuit when the capacitors are in series to that whe
what does diametor mean?
what does diametor mean?
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
what is the ordered pair solution for;x + 2y = 53x - y = 1
Shandra's cat is 23.4 cm tall and 38 cm long. Express these lenghts in metres and in millimetres. Someone help me , I really need it for tomorrow and please exp
What does an acid+base make
What does an acid+base make
A picture frame for a square picture has an area of 80 square inches. What is the length of the picture?