adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

The business side of newspapers often comes from ______. Sports Funnies Articles Advertisements
Juvenile red snapper are found close to shore, while adults live and spawn in deeper water. an oil rig started seeping oil into the spawning grounds of a popula
Which segment shows the cyclist stopping for a drink of water?
Donde hay humo, hay calor. a. smoke on the water, fire in the sky. c. where there's smoke, there's fire. b. red sky at morning, sailors take warning. d.
You should do all of the following when completing a job application except _____.
Which of these did Ghana, Mali and Qinghai adopt as a result of cultural diffusion
While observing cardiac muscle under the microscope for the first time, jennifer noticed lines running perpendicular to the direction of the muscle. these lines
Family members of a patient who has a traumatic brain injury ask the nurse about the purpose of the ventriculostomy system being used for intracranial pressure
Need help Joan Didion’s 1967 essay, “Goodbye to All That,” recounts the author’s experiences as a young woman living in New York City. Didion describes how she
24 lines are drawn in a plane. of these, 8 lines pass through point a and 11 pass through point b. no other three lines pass through the same point. also, no li