Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four bottles of juice cost $68.40. What would be the cost of one bottle of juice?

A. $17.10
B. $18.30
C. $34.20
D. $71.14

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-10-2020

Answer:

17.10

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of bottles

68.40/4

17.10

Answer Link

Otras preguntas

Amber wanted so badly for the girls on the squad to accept her. She knew if she went to the party, they would. However, she had a test the next day and needed
ok 4/12 is less than 4/6 right ?
what is another way to write 3 x (4 +7)?
winter is a symbol for death because it is the?
There are many fresh water and salt water areas in the Everglades. what is the verb?
I NEED HELP 7x+14-3x=30
write 325809 in expand form
I need help with this math questions
What will be the subscripts for the formula unit Ca_N_?
History plzzz help French settlers came to America for all the following reasons except: A) gold B) to convert Indians to Christ C) adventure D) furs The Londo