litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

For a smoothie, Isaac needs 3 quarts of strawberry puree, which is sold in bottles of 1 pint and bottles of 1 cup. He already had 1.75 quarts of puree. If he wa
which of the following is a complex sentence that contains a dependent adverbial clause? a. mark expects the photo to arrive late. b. mark expects the photo to
True Or False: An isometric transformation is the same as a rigid motion?
-4/5 + -1/4 What does this equal
I need help with #2 please
Atoms that make up matter are held together by what forces ?
Egyptians believed the God of The Nile, Hapi, flooded the delta every year in_____. a. early summer b. late summer c. early spring d. late spring
A Clydesdale drinks about 120 gallons of water every 4 days. At this rate, about how many gallons of Water does a Clydesdale drink in 28 day?
which branch of the law regulates wrongful acts involving injury to one���s person, property, or reputation in a situation not covered by the terms of a contrac
phosphorus, one of the most important elements in life, is found in?