Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

You went to the moon, how would your mass change relative to your mass on Earth? It would be the same on the moon as on Earth It would increase because of less
35 99/100 in simplest form
what times what equals 88
Which statement best explains how improved transportation technologies affected the economies of ancient civilization
Name the geometric solid suggested by a file cabinet.  (1 point) A. sphere B. rectangular prism C. pyramid D. cylinder
Which two epic poems served as a foundation for future epic poems?
does putting conditioner in before putting shampoo in make it less frizer
which of the following is a example of parallel lines
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. R
14. Unlike T lymphocytes, B lymphocytes Unlike T lymphocytes, B lymphocytes A. are white blood cells. B. recognize infected body cells. C. are made in