Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You want to buy some beans. An 8-ounce package costs $2.64. A 12-ounce package costs $3.84. A 26-ounce package costs $8.06. Which package is the Best Buy?

Respuesta :

pranaav924 pranaav924
  • 02-10-2020

Answer:

hjdbdbdifndudhdbd

Step-by-step explanation:

hdjrbfjrbfifbfifbfjfh

this is what you do

get a life

ty

Answer Link

Otras preguntas

Oxygen is released as a waste product by plants during the process of _______. Animals takes in this oxygen and releases it as _______ during the process of ___
Why is compromise an important part of democracy?
A city in the Middle East that is sacred to Jews, Arabs, and Christians is __________.
I am trying to find the magnitude of a resultant vector. Do i take inconsideration the negatives when i find the x & y components of the two vectors
Will someone please explain how to do -(7c-18)-2>0 Step for step??? I don't understand how to.
767074 rounded to the nearest hundred thousand
Air pollution affects everyone equally. True or false?
Manuela planted 5 patches of beans Each patch had 8 rows of 27 beans plants. How many bean plants are in each patch? How many bean plants did Manuela plant in a
I need help with density I don't get it at all
factor strings of 840 up to six factors