ohhoneyy
ohhoneyy ohhoneyy
  • 02-10-2020
  • Advanced Placement (AP)
contestada

Drake is researching shippers for his business. We Deliver ships packages at a rate of $6 dollars plus a $0.20 for each pound.​

Respuesta :

ibaleta16 ibaleta16
  • 02-10-2020

Answer:

Explanation:

ye and ? not full question

Answer Link

Otras preguntas

plz help me with my homework
There are 550 students at Martin Middle School. One bundred and eighty- seven students walk to school. what percent of the students walk to school?
Although it may seem contradictory, cats have fangs called ___. A.canines B.felines C.piscines D.porcines
2. Which of the following do all animals not need to do in order to survive. -capture prey. - Obtain oxygen. - Eliminates waste. - Avoid predators
If p varies directly with q, and p = 8 when q = 2, what is the value of p when q = 7? A.p = 1 B.p = 100 C.p = 40 D.p = 28
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
The spherical container has a radius of 21 cm. What is the approximate volume of the container? Use 3.14 to approximate pi and express your answer in hundredt
The Chinese exclusion of 1882 and the genteel men's agreement with Japan in 1907 both illustrate
Read the paragraph and answer the question that follows: The town of Belmond, Iowa, needs to add weather sirens. The loud and steady wail would warn citizens of
Which of the following is an example of a species changing over time. Choose all answers that are correct. A.A gardener notices a new kind of squash growing aft