velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

genes are carried from parents to offspring on structures called
plz tell me what is dry ice?
what are the main sacred text of judaism
what is the definition of sin
a spinner is divided into 8 equal sections. 5 sections are red and 3 are green. if the spinner is spun 3 times, what is the probability that it lands on red exa
Simplify (2x + 3)(x – 4) = ?
could you tell me what is an embryo?
When an object is charged, what type of subatomic particle is transferred between objects?
can someone please help ? (:
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F