ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

In a certain recipe that produces enough for 8 servings, 1/2 cup of sugar is required. If you were asked to expand this recipe so that it could serve 26 people,
which is greater a bottle containing 64 fluid ounces or bottle containing two liters of water
People who make goods and services are called _____ . consumers producers investors
Hypertension occurs when blood pressure is too high. a. True b. False
Which is a factor of x2 + 8x – 48?
What term defines Internet applications that help people connect with each other through a virtual environment by providing them with a collection of online too
Each sheet of metal is 0.4 inches thick. If Haley stacks 5 sheets on top of each other, how thick will the stack be?
Which of the following is not a function of soil? decomposition storage of water filtration formation of igneous rock
Taylor can make one banner out of yards of fabric. How many banners can he make with yards of fabric?
In active listening, it is important to ______. a. Pay attention b. Show that you are listening c. Provide feedback d. All of the above