animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Generalmente no reciclamos _____. bolsas de plástico latas botellas juguetes
describe the relationship between phyisical activity and good health​
what is the solution to the system of equations ? y=5x+2 3x=-y+10
Julio thinks about which careers he would enjoy. He considers his personal skills and interests. He enjoys cooking and helping people. He always takes the time
In “Letter from Birmingham Jail,” what kind of tone does Dr. King use? (A) Surly (B) Angry (C) Polite (D) Apathetic
How is isometric transformation different from similarity transformation
Svp pouvez vous aider moi Écrivez un petit texte sur votre inventeur préféré et pourquoi vous l'avez choisi Merci
What is40.99 times 2.1
How do decomposers conserve mass? A-They create new mass as old organisms die. B-They recycle mass back into the ecosystem. C-They destroy excess mass in the en
PLEASEEE HELP ME!! Finding a solution to the problems of clear cutting involves: A. destroying the industries that rely on it B. considering the economic probl