maryannkoutsou
maryannkoutsou
04-06-2020
Mathematics
contestada
(+20) + (-4) [(+3) 2 - (+6)]
Respuesta :
dayana15162
dayana15162
04-06-2020
-10............................
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
20 feet of lumber cost $138.40. what is the cost per foot
4. 3b - 27 HELP ASAP
do you agree that junk food should be banned?why
Una maquina que fabrica tornillos produce un 3% de piezas defectuosas. Si hoy se han apartado 51 tornillos defectuosos cuantos tornillos ha fabricado la maquina
The point (2,1) is rotated 90 degrees clockwise using center (0,0). What are the coodinates of the image?
Are the boxed words a PHRASE? Hold on to me
p-1÷p=5 then p2-1÷p2=? finda the value of p
If x:8::5:4, then the value of x is
why is it better to extract iron by heating iron oxide with carbon?
What Does an E at the End of a Number Mean? in a calculator