jenica94 jenica94
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Tam buying stationary. I buy 3 pens and 4 pencils costing 83p and Caroline
buys 2 pens and 7 pencils costing 90p.
How much is one pen?

Respuesta :

hahahaahah96
hahahaahah96 hahahaahah96
  • 04-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen hahahaahah96
Ver imagen hahahaahah96
Answer Link
mintanu1293
mintanu1293 mintanu1293
  • 04-06-2020

Answer:

therefore one pen can cost approx 15.6 p

Answer Link

Otras preguntas

Why does a bike get heavier when it rusts???Very confussed, I cant find anything on the internet :( please help
The line with equation ax+by=20 passes through the points(-2,10) and (1,5)find a and b
You work at a fruit market. Bananas cost 50¢ a pound. A customer hands you a bunch of bananas that weighs 3 pounds. How much should you charge for the bunch o
A man exchanged a dollar bill for change and received 7 coins, none of which were half dollars. How many of these coins were dimes?
what causes the earths crust to move ?
what is the difference and similarity between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid?
Which substance does not obey the Lewis octet rule? (a) N₂ (b) NO (c) CF₄ (d) Ar Can anyone explain this?
food couldn't reach the stomach without the esophagus and the what
what does diametor mean?
Who would have supported the two sides in the English Revolution?