mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Why do scientists do at least 3 trials when conducting an expirement?
Which outdated atomic model could be linked to chocolate chip cookie dough?
Is there a perfect division of power and authority in government?
In the American colonies, which document called for religious freedom and helped to create aspects fo the First Amendment? The Mayflower Compact The US Constit
1/6(k-9)=4 what does k equal
every morning was a cheerful invitation meaning
Employees at globe trade have always felt that resources and rewards are allocated unfairly at work. such employee perceptions reflect _________. procedural jus
A recipe calls for 1.5 cups of raisins for 18 cookies how many cups of raisins must be used for making 30 cookies. please break it down
Some chickens lay an egg every day. Other chickens produce few eggs. A study is planned to examine some factors that might affect the number of eggs produced
Randy agreed to join a biology study group. when the study group leader gave him her phone number, he had nothing with which to record the number. so randy repe