emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

The answer for the problem above. Can someboby heple me.
which environment would experience more humidity A: Desert B: Grassland C: Mountain D: Swamp
Use this bibliographic entry to answer the question: Markham, Lois. “A Gallery of Great Native Americans.” National Geographic for Kids, August 2001:6-7. What i
[MULTIPLE CHOICE] Which two statements correctly describe the effect of repetition in the last stanza of Robert Frost's "Stopping by Woods on a Snowy Evening"?
What is 3/4 + 1/6-1/3
Plss help I don't understand A circle has a diameter that extends from (2,6) to (-6,-8). What are the coordinates the center of the circle
a. Environmental policy addresses all of the following issues except air pollution b. water pollution C natural disasters d. overfishing Please select the best
The tree nearest to the classroom is 30 feet tall. In another 10 years it will grow 5 more feet. If the variable h stands for the height of the tree 10 years
Match the definition in column 1 to the term in column 2. Average number of children women have in a lifetime ? Death rate Subtract total number of deaths and e
Find the MODE for the data set: 47, 45, 42, 40, 42, 39, 40,38, 25, 38, 36, 39, 40, 42, 47, 40