ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

If the range of the function f(x)=x4 is {28, 30, 32, 34, 36}, what is its domain?
Which of the following is not part of testing a hypothesis? A. Gathering evidence B. Reasoning C. Collecting data D. Modeling
. A pattern of being late for work or for appointments is usually
Which of the following is not part of testing a hypothesis? A. Gathering evidence B. Reasoning C. Collecting data D. Modeling
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t
The______(1)_______ were skillful artisans with ceramics. They developed their own form ofceramics known as ______(2)_______ over 10,000 years ago. a. (1) Chine
The nation-state concept originated in which of the following countries? A. France B. United States C. Japan D. England
this is combined in a special way to form glucose in an cell
how does a author create a adaptation
Solve the equation for y 4x+7y=28 y=