swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Based on the figure,describe the process of fertilization.
Which of these redox reactions is spontaneous as written? a. Ni + Zn2+ → Ni2+ + ZnB. Mg + Li+ → Mg2+ + LiC. Cu + Au3+ → Cu2+ + AuD. Zn + Ca2+ → Zn2+ + Ca?
40 points! National Security! Which of the following tasks would be one responsibility of the National Security Agency? Collecting data from suspected foreign
Arrange the steps in the correct order to explain how a muscle fiber contracts. Myosin and actin protein filaments attach to each other. Calcium ions release in
Explain how the graph of y=|x+1|-2 will differ from the graph of y=|x|.
describe the economic importance of anaerobic respiration in industry and at home
The most important types of exercise that build cardio respiratory endurance
I need help on this question
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
which two kinds of structures are most common in green literature