Hudsondow Hudsondow
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The where sells bagels zero $.75 each the bagel shop sells one dozen for seven dollars which is the better buy

Respuesta :

stormy1012
stormy1012 stormy1012
  • 02-04-2020
12 bagels for $.75 is 9 dollars so buying a dozen for 7 dollars is better ☺️
Answer Link

Otras preguntas

How do I solve 28=64-9x^2 using square roots?
What tradition did the Bantu people bring with them throughout their migrations? farming hunting and gathering trading craftsmanship.
Johnny and sally bought 4 pounds of mulch and two pounds if seedfor the garden.how many ounces of these products did they purchase?
what is the equivalent expression for (24a+56b)
What is the answer to 7+6/(-7+9)^2
paco needs at least 3/8 yard of twine to build a model ship.how much twine could he buy
which of the three basic questions facing any society does technology play the greatest role?
Find all complex solutions of the equation x^4 + x^2 - 6 = 0
[100+(586+40/10)]/5<19
What are the steps to extract metal from the earths crust