issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

The sum of all the solutions of the equation (6x+k)(3x-11)=0 is 1. Find K BRANLIEST PLUS 20 POINTS
At midnight, the temperature was -15 degrees. By 6:00 am, it had dropped 5 degrees and by noon, the temperature was 1/4 what it was at 6 am. What was the temper
please help i’ll make brainlest
Which issue is an example of an ethical conflict? A. need for care versus patient's ability to pay for it B. active listening versus passive listening C. shor
Help with this pleaseeeee
Which power does the president have as chief executive? Question 3 options: enforce laws passed by state legislatures issue orders that spell out policy details
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST AFTERWARDDDDDDDDDDDDDDDDDD “It is still the true policy of the United States to leave the parties to themselves, in hope that ot
Which lines from Ovid’s "Pyramus and Thisbe" contain an example of characterization? ringed by the tall brick walls Semíramis had built—so we are told. If you s
So wait what is the answer then
what is the answer to x+y=2