abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

what is the following quotient? 5/ sqrt 11 - sqrt 3
Complete the two-way frequency table below. The table shows that, of 40 students in a physical education class, 16 play football, 9 play basketball, and 4 play
Add or remove commas Steve Jobs performed two,darling ,flips on the balance beam
What is the process of one ecological community changing into another
look at the picture and plzz help me
Add or remove commas Kate gave the chef a basket of crisp ripe,apples from his orchard
How do you believe the events of September 11, 2001, impacted the changes occurring in the private security/law enforcement relationship?
Dentify the structure of the human heart which is a valve between the right atrium and the right ventricle of the heart that directs blood that needs oxygen to
Monica brought some postage stamps.She uses 10 stamps on letters and 5 stamps on postcards.Then her grandmother gives her 20 more stamps. She now has 35 stamps
Add or remove commas or capitalization Mike raised up a dim flickering light,in the dark cave.