hxhhxhxx hxhhxhxx
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mathematical
PRACTICE 5 Use Math Tools Sarah buys a pen that costs
$0.75. How much will 2 pens cost?

Respuesta :

isabellabelo72 isabellabelo72
  • 03-12-2019

Answer: 1.5

Step-by-step explanation:

0.72 • 2 = 1.5

Answer Link
seany62407 seany62407
  • 03-12-2019

Answer:1.50

Step-by-step explanation: 75•2 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

*PLEASE ANSWER, NEED HELP* Which colony had the best initial relations with Native Americans? a.) Massachusetts b.) Pennsylvania c.) New York
how did odysseus plan to defeat the trojans
Which education and training are important for advertising, promotions, and marketing managers to participate in? Question 2 options: (Multiple choice) 1) Colle
Using operators helps to refine your Internet search criteria. telephone machine Boolean elevator
Mateo has 7/2 pounds of apples. He needs 3/4 pounds of apples for each batch of applesauce. How many batches of applesauce can Mateo make? Enter your answer in
ATTENTION I have a decent bit of questions I need answered the person to answer these questions gets brainliest, a heart, and 5 stars go to my account for the
Two banks offer compound intereston your investment while you deposit with them. Bank A calculates compound interest annuallyand Bank B calculates half-yearly.
Hi guys,Are you happy with No Nut November ? ​
What is the equation of the line?
Please solve this problem for 12 points