tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks with the passé composé Nous (parler) avec quelques autres touristes Fill in the blanks with the passé composé Mon père (perdre) son portefeui
the adjectives in the following sentence: The weekend conference is in town today and tomorrow.
What is the highest level of discipline faced by a student found guilty of violating the Academic Honesty Policy.
A. f(x)=4*2^x B.f(x)=0.5*(4)^x C.f(x)=2*(0.5)^x D.f(x)=4*(0.5)^x
El flamenco es ________. bonito baja pequeño guapa
help plz need answer 20 pts!!!!!!!!!!!!Complete the sentence. The lower the hydrogen ion concentration, the ______ the pH. higher lower closer to 7 closer to 02
Can a 13 Year old be diagnosed with Schizotypal personality disorder?
please answer this question
Nancy is making accessories for the soccer team. She uses 519.84 inches of fabric on headbands for 32 players and 4 coaches. She also uses 273.28 inches of fabr
How much should governments provide economic equality for their citizens?