brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which compound matches the ir spectrum best?
it is best to avoid a source written by an author who cannot be established
How to put an equation in slope intercept form?
What are the common structural characteristics of atp and dna molecules?
how to right seven million,twenty thousand,thirty-two in to other forms
Four elements make up about 96% of the mass of the human body. which are those four elements? (choose all that apply.) four elements
___________ is igneous activity that occurs __________ plate margins.
When is income considered to be earned by an​ accrual-basis taxpayer?
how does the government provide support to the people of the HIV and AIDS awareness campaign
- solving systems algebraically -a boat traveled 115 miles each way Downstream and back. the trip Downstream took 5 hours.the trip back to 23 hours. what is the