gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

a man builds an ark and is saved from the flood common to both or NOT common to both
Consider the following code segment. How many unique new (do not count the starting process) processes are created? (you may want to supply some reasoning/diagr
answer it pls... T_T .​
Question 16 of 20 Which passage from a narrative most clearly shows a transition in mood? OA. Out of nowhere, she asked, "Do you love me?" I froze. I didn't kno
Please answer BOTH the questions xoxo <3
answer it please ^_^​
What does Babbie mean when he says that “things are not what they seem” when we read about controversial issues such as welfare?
V On March 8, 2017, one U.S. dollar was worth 66.79 Indian rupees. (a) On that date, how many dollars was 110.66 rupees worth? Round your answer to the nearest
complete the square to solve the equation below. check all that apply. x^2 + 8x - 1 = 19
What is the name of this hydrocarbon? hexane O heptane O octane O pentane Mark this and return H H H H H ||||| H-C-C-C-C-C-H |||II H H H H H Save and Exit Next