TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

pls anwere quick urgent
What evidence leads scholars to attribute pontormo’s deposition to the mannerist style?.
Answer please I really need the whole page but any part would be appreciated
What is the most important information the nurse should share with the patient during the orientation phase?.
Lisa is getting older and wants to always have a good memory. Lisa exercises on a regular basis as she knows that this increases the body’s oxygen, energy, and
After mitosis occurs, how many chromosomes will be in the daughter cells compared to the original cell?.
which of the following is not a way in which auditors use the concept of overall materiality? a) as a guide to planning the audit plan. b) as a guide to the eva
Rugged adventures inc. Wants to terminate its franchise arrangement with stillwater kayaking. Their contract does not provide for notice of termination or set a
When forecasting demand for new products, sometimes firms will use demand data from similar existing products to help forecast demand for the new product. What
Please help!!!!!!! Answer all questions in photo pleaseeee except a.