jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Lysosomes can be compared to the recycling and garbage centers of a city. How can this comparison be justified? A; They break down their own membranes and diges
Betsy is making a flag. She must choose 3 colors from red, blue, yellow and white. How many choices does she have?
A gallery had 47 paintings, 75 photographs, and some sculptures. How many more paintings did the gallery have than sculptures?
What problems existed in pre revolutionary France?
Which best describes genetic engineering? a. Fragments of DNA that have desired genes are isolated to form recombinant DNA for use in a host. b.All the DNA from
Write Standard from y=-9/5x+3 ??
which continent includes 45 degrees north latitude and 115 degrees East longitude
Which type of compound subject almost always takes a plural verb? a. singular compound subjects with or b. singular compound subjects with nor c. plural comp
Which presidential candidate ran on an anti-imperialist platform? a. William Jennings Bryan b. William Howard Taft c. William McKinley d. Theodore Roosevelt
What is three equivalent fractions to 75\100