yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Write the inequality that represents the sentence. The product of 7 and a number is at least 30.
A car drove 24 miles in 0.2 hours. How fast is the car going in miles per hour?
I need help please and thank you
Which of the following statements is true? 1. The more time that passes the more inelastic the demand for a product becomes. 2. The more narrowly we define a
Two students use different methods to solve this multiplication problem: 25⋅-155825·-1558 read each of their methods below and then enter numbers to correctly c
Zelda was adopted when she was an infant. Her adoptive parents' intelligence test scores are in the average range. Her biological parents, on the other hand, ha
Janine is saving money to buy a car. She has a total of $1400 left to save, and she plans to save a certain percentage of $1400 each month: In August, Janine wi
At the end of the current year, the accountant for Navistar Graphics forgot to make an adjusting entry to accrue Wages payable to the company's employees for th
What part of the expression 4(x+3) is a factor
A runner increased her distance from 9 miles to 12.5 miles a week. Find the percent increase in mileage. A. 28% B. 39% C. 58% D. 42%