donmak3833 donmak3833
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

Susie wants to take her friend out for lunch.She wants to spend $9.75 each person. How much will she spend in all.

Respuesta :

AMBroseTAPia1
AMBroseTAPia1 AMBroseTAPia1
  • 11-01-2021

Susie wants to take her friend out for lunch.She wants to spend $9.75 each person. How much will she spend in all.

Answer:

19.5

Step-by-step explanation:

Just add 9.75 +9.75 once.

Answer Link

Otras preguntas

what is the slope intercept form of 3x+4y=-24
By the early 1800's, much of Europe still had a less efficient transportation system than A. the Roman Empire. B. the Safavid Empire. C. the Ottoman Empire. D.
What did the roman wear on their toga or tunic
Danny charges $35 for 3 hours of swimming lessons.Martin charges $24 for 2 hours of swimming lessons. Who offers a better deal?
What is the unit rate if there are 1760 cal in eight servings
from y^2+5y-7 subtract y^2-3y-4
Two thirds Of a number Is 3 1/2 ( three And a half) more than three eighths Of The number. Find The number.
The highest court in the state Florida is the Florida Supreme court U.S Supreme court U.S County court Florida County court
What is the unit rate if there are 1760 cal in eight servings
if the weight of a package is multiplied by 5/7 the result is 40.5 pounds. Find the weight of the package.