monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

inca civilization was structured as
Use the picture below to solve for the missing information, given PQ = 2x + 8, QR = x + 11, and PR = 5x - 3.Someone please help, BE SPECIFIC on the answers &
The Revolutionary period sees American go from 13 colonies to a unified nation. How can the events of the period be seen in terms of continuity, rather than dis
Why does oil not dissolve in water? -Water molecules form hydrogen bonds with each other and exclude oil molecules. -Oil molecules covalently bond together, for
What is the direction of the velocity and acceleration vectors of a baseball that is rising upward towards its highest point above the ground?
Write equations for the vertical and horizontal lines passing through the point (−6, -2) vertical line: horizontal line:
Specify the hybridization at the atoms labelled a-d.For each atom enter one of the following: sp3, dsp2, sp2, sp3d, or sp.
Use the number line to add −3/5 and 1 1/4.
Write 6.42 as a mixed number in simplest form. 6.42=
How many moles at gold (Au) atoms are in 87-89 of Au ​