valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

At Scott's Laundromat, the washing machines accept only quarters and nickels. if joe used 20 coins worth $2.60 to wash 4 loads, how many of each coin did he use
An _____ is an expanse of water with many scattered islands. A.) archipelago B.) estuary C.) isthmus D.) inlet
Tracy solved the problem 299+399 in four different ways
which type of lines pass through points (0,0) (5,5) and (0,0) (7,1) on a grid?A. Perpendicular B. ParallelC. Neither
Can anyone help with the questions about the text, please?
There are 45 vehicles in a parking lot. Three fifths of the vehicles are minivans. How many vehicles in the parking lot are minivans?
Which best summarizes Wilson’s vision of what the League of Nations should focus on?
which technological improvement did the industrial robot bring a. greater improvement b. improved communication c. reduction of human workload d. faster transpo
what did students take away from the discussion between the author and mr brock, according to the author of "On Writing Well"
Jasmine bought 1.3 pounds of ham and 0.8 pounds of cheese from the deli and paid $11.28. She went back the following week and bought 1.5 pounds of ham and 1.2 p